niedziela, 15 lutego 2015

Zamki i ich mieszkańcy








Jako że uwielbiam Zamki tak w stanie świetności jak i w ruinie, będzie tu o nich jeszcze nie raz. A z Zamkami łączą się ciekawe historie i legendy o ich dawnych mieszkańcach, którzy obecnie pojawiają się tu jako Duchy. Oczywiście najbardziej cenię własne doświadczenia i spotkania z tajemnicą. Wiele niesamowitych odczuć pojawia się gdy samotnie i w ciszy przechadzam się korytarzami starych budowli, czasami udaje się wejrzeć za kurtynę czasu.

Powstało wiele tali Tarota o tematyce spirytystycznej, wampirach i innych energetycznych bytach, nieodzownie związanych z Zamkami. Prezentuję tu dziś taką kompozycję.





































































































































4 komentarze:

 1. Ciekawe ilustracje mają te karty. A ja bardziej od zamków wolę to, co na zewnątrz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na zewnątrz też bardzo pięknie,np zamkowe ogrody i parki. Tematyka talii Tarota jest coraz bogatsza.

   Usuń
 2. Tarot z duchami - takiego jeszcze nie widziałam :)
  Stare zamki, pałace, klasztory mają coś w sobie, czasami udostępniają swoje duchowe tajemnice niektórym osobom. Sama nigdy takiego spotkania nie doświadczyłam - moze to i dobrze ;) Raz tylko pojechałam na odpust do Bieniszewa koło Konina. Mieści się tam klasztor kamedułów, raz do roku mogą tam wejść kobiety. Nigdy wczesniej tam nie byłam, ani też specjalnie mnie historia tego miejsca nie interesowała. Kiedy weszłam na dziedziniec, to pierwsza myśl, która mi do głowy przyszła, była o jakiejś strasznej tragedii, która się tam rozegrała. I faktycznie - później doczytałam.
  Poza tym bardzo mi się tam nie podobało, źle się w tym miejscu czułam i na pewno już więcej tam nie pojadę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawa historia, fajnie że ją tu opisałaś. Nie znam tego klasztoru,może kiedyś tam zajrzę. Twoja intuicja odebrała energetyczny przekaz, niestety negatywne zdarzenia mają większą siłę zapisywania się w miejscach.

   Usuń