niedziela, 10 maja 2015

Schodząc głębiej...


XV Diabeł - Karawaniarz Śmierci, pan cierpienia i nieszczęścia. Ten, który bryzga na człowieka egoizmem. Ten, który czyni nas sługami fatalnych instynktów.XVI Wieża - Destrukcja. Zburzenie pewności i ładu. Potrzeba nauczenia się życia bez tego co wcześniej było uważane za niezbędne, ważne. Wojna.XVII Gwiazda - Miecz nadziei i ochrony. Mistyczny krąg gdzie Duch i materia mieszkają w miejscu gdzie wyłania się życie a marzenia staja się realne.XVIII Księżyc - Srebrna planeta. Miejsce silnych kobiecych energii. Płodność, urodzajność. Wymiar tworzenia najmroczniejszych pasji. Permanentna niepewność. Wahanie między rzeczywistością a grą cieni.


XIX Słońce - Krąg jasności, szczęścia, talentów i geniuszu. Boski płomień który głaszcze Świat. Wzlot uniwersalnej koncepcji.XX Sąd - Poza polem bitwy, jest miejsce ciszy i harmonii, nadziei i wybaczenia. Kolebka wyższego Ja, tygiel akceptacji i miłości do siebie. Koniec walki, nie przez zwycięstwo ani przez przegraną.
XXI Świat - Narodziny perfekcji. Czas gdy boskość i człowieczeństwo są jednością. Lot do miejsca przeznaczenia. Zatoczenie, zamknięcie kręgu.
Zakończyliśmy zwiedzanie Major Arkanów, w następnych częściach zagłębimy się w Minor Arkana. Niełatwe to karty, poruszają ciemne strony naszej Duszy i Umysłu. Wróżce przychodzi pracować z różnymi ludźmi, sekrety niektórych bywają niepokojące. Ale i przeciętny człowiek czasami upaja się mrocznymi wizjami a przed wprowadzeniem ich w czyn powstrzymuje go jedynie prawo i widmo kary.2 komentarze:

  1. Zdecydowanie niełatwe i nie dla każdego. Niektóre to mnie aż odrzucają, a to tylko fotografie są.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zamysł tej tali jest taki że ma pokazywać dualizm, pod piękną powierzchownością nieraz kryje się bestia i odwrotnie. Reakcje rzeczywiście bywają skrajne na te obrazy.

      Usuń