wtorek, 2 czerwca 2015

Tymczasem Borem, Lasem...


Niezmiennie zachęcam do spacerów i innej aktywności ruchowej na Łonie Natury. Polecam również wykonywanie ćwiczeń oddechowych, obejmowanie Drzew z prośbą o energię a potem podziękowanie, obserwację bujnego życia Flory i Fauny. Pamiętajmy też o dbaniu o porządek, śmiecąc w lesie ludzie robią sami sobie niedźwiedzią przysługę. Warto wiedzieć że gdy zauważycie śmieci w dużej ilości, ranne lub dziwnie się zachowujące dzikie (lub domowe) zwierzę (np. psa przywiązanego do drzewa), wnyki lub polujących kłusowników trzeba to od razu zgłosić do służby leśnej lub po prostu na policję. Nie bać się, tylko działać (można to uczynić anonimowo). Ziemia i wszystko co żyje jest naszym wspólnym dobrem, którego Nikt nie ma prawa niszczyć !!         Wszelki gwałt na Naturze obciąża dotkliwie Karmę i sumienie. 6 komentarzy:

 1. Uwielbiam las, tylko tymi kleszczami straszą :( I zaczął sie sezon na muchi wszelkiego rodzaju, które do uprawiających sport chętnie lgną.
  Co do śmieci, to racja, jest tego pełno ,zwłaszcza w sezonie grzybowym. A co za problem wziąć to ze sobą, setek ton nie waży.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kleszcze nie takie straszne, trzeba się dobrze oglądać po powrocie z lasu, bo czas usunięcia ewentualnego lokatora jest istotny. A odnośnie śmieci to nie kwestia ciężkości tylko mentalności.

   Usuń
 2. Kocham lasy i naturę, bo pozwalają mi odpocząć i odreagować...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Otóż to i dlatego musimy je chronić.

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. To na szczęście jest nas więcej ;)

   Usuń