poniedziałek, 20 marca 2017

Wiosna, Równonoc, Ostara


Już dziś przed południem oficjalnie nadeszła, chociaż jej pierwsze oznaki pojawiły się już wcześniej.
Zatem zgodnie z prastarymi tradycjami przystępujemy do celebrowania Sabatu. Nie zaakcentowałam w tym roku lutowego Beltane ale oczywiście było świętowane.

Proponuję zrobić dziś porządki, wywalić wszelkie zalegające graty, ubrania,  oraz wykonać proste Rytuały Oczyszczenia domu i siebie samych.
Zapalamy dowolną świecę (najlepiej żeby była naturalna woskowa,sojowa, biała lub zielona) w intencji oczyszczenia, zioła do okadzenia mogą być nawet te z ekspresowej torebki do zaparzania np szałwia, mięta, zielona herbata. Zioła umieszczamy na metalowej podstawce, najlepiej na węgielku ale jak nie ma można podpalać zioła bezpośrednio, z dymiącymi idziemy od drzwi wejściowych w prawo po całym domu i wracamy do drzwi. Można zrobić trochę hałasu, klaskać, walić pokrywkami, dzwonić dzwonkiem, sypnąć soli w kąty. Po tym zabiegu trzeba dobrze przewietrzyć mieszkanie, cały czas z intencją oczyszczenia ze starych negatywnych, niepotrzebnych energii. Należy poświecić Rytuałowi ok 20-30 minut. Po okadzaniu otwieramy okna i zapraszamy świeże wiosenne Energie Ziemi do siebie. Dobrze gdy wieje wiatr i pada, bo wtedy powietrze jest czystsze a energie bardziej aktywne. Oddychamy głęboko ale naturalnym rytmem i wizualizujemy jak żółto-  zielono -niebieskie energie Natury wypełniają nas i koją nasze zmysły. Na koniec wyraźmy wdzięczność i podziękujmy.
To dobry czas na wszelkie Rytuały wzrostu i nowych początków. Zamiast kwiatów ciętych warto dziś posiać jakieś rośliny w doniczce, może też być rzeżucha na podłożu z waty lub inne nasiona na kiełki np rzodkiewka, lucerna, brokuły, fasolka mung. Posiane z intencją wzmocnienia zdrowia będą miały szczególną moc. Wszystkiego Wiosennego :)
8 komentarzy:

 1. Fajny post, akurat dzisiaj temat oczyszczania myśli moje zajmował :)
  Pewnie jakiegoś maila do Ciebie niedługo wysmaruję ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czas najlepszy na oczyszczanie. Smaruj, czekam :)

   Usuń
 2. A dziś miałam ochotę urwać szałwię do oczyszczania mieszkania i zapomniałam. Mam ją w ogrodzie. Jest biała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Biała szałwia najlepsza do okadzania. Można i w kolejnych dniach wiosny oczyszczać, gdy Księżyca ubywa szczególnie skuteczne.

   Usuń
 3. Wyczytałam też gdzieś, że na pierwszy pieniądz, jaki dzisiaj zostanie nam wydany, np. przy okazji zakupów, należy nałożyć zaklęcie i nosić w portfelu, starając się nie wydawać - to na dostatek :-) Bardzo żałuję, że akurat te dni miałam bardzo napięte i nie starczyło czasu i energii na rytuał oczyszczania. Bo robić takie rzeczy zmęczonym, to też nic dobrego raczej...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tym sposobie na kasę nie słyszałam ;) w późniejszym terminie też można dokonać oczyszczenia, także co się odwlecze to nie uciecze.

   Usuń
 4. w tym roku Wiosna nadeszła nieco smutna, bo trudno o radość, gdy Leszy /Hern, Pan, etc/ zasnął zbyt mocno nad rogiem z miodem i pozwolił na rzeź swoich podopiecznych...
  pozdrawiać jzns :)...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj niestety prawda, oby se to jeszcze odbili ;)

   Usuń