poniedziałek, 8 września 2014

Pełnia









Księżyc to bardzo ważne dla nas ciało niebieskie. Jego oddziaływanie nie we wszystkich aspektach jest zbadane.Wiadomo że wiążą się z jego fazami przypływy i odpływy mórz. Ludzie także od zarania wierzyli w jego magiczną moc. Dziś też ją czujemy, jedni źle śpią podczas pełni, inni znowu dobrze ale mają dziwne sny lub nawet lunatykują ,co wrażliwsze osoby odbierają te subtelne zmiany .  Złe samopoczucie wiąże się też ze znacznie silniejszym oddziaływaniem stref negatywnego promieniowania geopatycznego (cieków wodnych).Oczywiście w rolnictwie  pewne czynności wykonywano na nowiu inne zaś przy pełni oraz kolejnych kwadrach. Wróżki  i  Magowie również liczą się z fazami Księżyca. I tak na przykład gdy Księżyca ubywa wykonujemy wszelkie Rytuały które mają na celu usunięcie niekorzystnych sytuacji, mają stopniowo maleć albo zniknąć od razu. Natomiast gdy przybywa działamy na rzecz wzrostu wszelakich spraw. Sam moment pełni ma najsilniejsze oddziaływanie. Jutro 9 września 2014 kolejna pełnia. Jest to też piękne wizualnie zjawisko. Wielokrotnie a także tym razem gdyż aura dopisuje wybieramy się  niewielką grupą Wiedźm i Wiedźminów na nocne rytuały w lesie przy ognisku. Najmocniejsze efekty mają właśnie te czynności na łonie Natury.Przygotowujemy właściwe miejsce na ognisko, w określony sposób układamy stosik. Zabieramy specjalnie przygotowane potrawy i napoje, zioła, kadzidła, świece i wiele innych koniecznych rzeczy, nie obędzie się też bez wielkiego miedzianego kotła do warzenia wywarów i mikstur. To bardzo miła i radosna część naszej pracy ale gdy są ważne zamówienia do realizacji wymaga też skupienia i wiele energii. Inaczej ma się rzecz ze świętami wtedy można oddać się celebrowaniu.































17 komentarzy:

 1. Ciekawy rytuał. Nie wiedziałam że pełnie należy tak celebrować. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pełnia jest niejako okazją do Rytuałów wzrostu.Oczywiście sama w sobie też może być celebrowana jeśli ma się chęć i czuje potrzebę wzmocnienia energiami lunarnymi.pozdrawiam księżycowo :)

   Usuń
 2. Może to dziwne ale lubię pełnie. Rozmawiam wtedy z księżycem, a później dobrze śpię.W razie jakichś ważnych decyzji warto spojrzeć jaki jest księżyc, ma on wpływ na nasze powodzenie. Lubię sprzątać kiedy go ubywa bo później jest dłużej czysto , a sprzątanie jest mniej męczące w tej fazie księżyca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To normalne że lubisz,większość ludzi od dawna nie żyje rytmami Natury i są rozstrojeni.Energie Księżycowe wzmacniają kobiety.Ciekawe zależności zauważyłaś.

   Usuń
 3. ♥_(.•´♥...ŻYCZĘ
  `*.*´¨)♥WSPANIAŁEGO
  ¸.•)´♥. POGODNEGO
  .•´♥.. DNIA
  ¸.•)´♥.. POZDRAWIAM:)*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Tobie też wszystkiego najlepszego życzę :)

   Usuń
 4. Dla mnie fazy księżyca mają znaczenie przede wszystkim przy "pracach ogrodniczych" - jeśli można tak nazwać pielęgnację ziół i roślin doniczkowych (nie mam ogródka). Nie wynika to z przesądności, ale ma podstawy naukowe. Księżyc wpływa na ruch wód, ale także na gromadzenie wody w organizmach żywych - np. roślinach. I jego faza ma znaczenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oczywiście nie mówimy tu o przesądach tylko o popartych naukowo faktach. Ludzkość odczuwała te zależności od prehistorii a nauka potwierdziła całkiem niedawno ;)

   Usuń
 5. Często podczas pełni księżyca nie mogę zasnąć :)
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wtedy warto patrzeć na Księżyc i podziwiając poprosić o wzmocnienie jego energią :) po kilku próbach takiej synchronizacji powinny nastąpić pozytywne efekty.

   Usuń
 6. Bardzo lubię noce, kiedy jest pełnia. Można wtedy wiele przemyśleć..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda,myśli biegną wtedy innymi torami i łatwiej o właściwe wnioski.

   Usuń
 7. Pelnia to mnie zwykle migrena, czyli reakcja, jak u roslin w moim ogrodzie. Dobzre, ze ktos mi kiedys zwrocil uwage na kalendarz ksiezycowy, bo faktycznie wszytsko sie sprawdza. Jestesmy wszyscy , w koncu, z pylu gwiazd:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, jesteśmy cząstką Wszechświata i podlegamy wszelkim jego prawom. Niestety większość ludzi reaguje negatywnie na pełnię,można nad tym popracować albo po prostu przeczekać,nie trwa długo ale jednak powtarza się cyklicznie ;)

   Usuń
 8. Nie lubię pełni.
  Mimo zaciągniętych rolet czuję jak księżyc próbuje wtargnąć do mojej sypialni.
  W swoim warzywniku stosuję kalendarz księżycowy.
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jednak większość głosów na nie. Niestety nie mamy wpływu na to zjawisko,możemy tylko polubić i postarać się dostroić lub jakoś przetrwać za każdym razem. Również pozdrawiam ciepło :)

   Usuń