środa, 15 października 2014

SNYPytanie czym są sny ludzie zadają sobie pewnie od zarania. Dziś wiemy już znacznie więcej dzięki dociekliwości naukowców. Chociaż z pewnością nie postawili oni jeszcze ostatniego zdania w tej kwestii. Zwykle tłumaczą sny jako odreagowanie przeżyć dnia, dotychczasowego życia ,czy po prostu nocnych porządków i resetu mózgu. Te teorie są na pewno w dużej mierze prawdziwe. Ale istnieje jeszcze inny rodzaj snów tzw. Jasne Śnienie. Zdarza się to nieczęsto i nie każdemu. Jednak sporo osób doświadczyło tego, jednorazowo lub wielokrotnie. Miewam takie sny od dzieciństwa, czasami dotyczyły zwyczajnych banalnych spraw, które wyglądały tak samo we śnie jaki i na jawie. Częściej dotyczyły spraw poważnych, czyjejś choroby lub śmierci. Pamiętam do dziś wyraźnie kiedy przyśnił mi się tragicznie zmarły młody chłopak, brat osoby która wchodziła do naszej rodziny. Nie znałam jeszcze osobiście tej osoby a o śmierci jej brata dowiedziałam się telefonicznie od rodziny, nie znali nawet jego imienia. Następnej nocy był w moim śnie, przedstawił się imieniem jak później się okazało prawdziwym. Powiedział że u niego wszystko dobrze i żeby się za niego modlili. Nigdy nie wyjaśniono przyczyn wypadku. Miałam wręcz pewność że ten kontakt był prawdziwy i że On zaznał spokoju. Tym podobnych wizji sennych było wiele, często poznawałam imiona i twarze nieznanych mi osób, oraz historie jakie im się zdarzyły. Potwierdzenia w realu skłaniały do rozmyślań czym są sny. Jeśli zetknęliście się z tym zjawiskiem, napiszcie.
                                                        Życzę dobrych snów :)7 komentarzy:

 1. Aż takich snów nigdy nie miałam. Ale, kiedy byłam dzieckiem, mieliśmy kocura, który pewnego dnia zaginął - poszedł pewnie na panienki ;) Śniło mi się, że wyszłam przed dom i go zawołałam, a on się pojawił. Rano zrobiłam to samo - stwierdziłam, że może, a nuż. I było identycznie, jak we śnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak,czasami są to niby nic nie znaczące prozaiczne sprawy ale coś w tym jest :)

   Usuń
 2. Ja miałam jeden ciekawy sen ,w którym latałam . Tak realne odczucia niesamowite widoki patrząc z lotu. Ale bardziej niesamowite było to ,że moja córka gdy wstała rano powiedziała Mamo widziałam cię jak latałas.

  OdpowiedzUsuń
 3. Sny o lataniu też są ciekawe i podobno często oznaczają opuszczanie ciała fizycznego podczas snu. Pisało o tym wielu badaczy tematyki np Robert Monroe w "Podróżach poza ciałem". Ciekawi mnie w jakim sensie Córka widziała Ciebie latającą ?? Dzieci często maja dar postrzegania pozazmysłowego który z wiekiem zatracają z różnych powodów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto też uważnie słuchać co mówią nasze dzieci. Czasami pamiętają różne informacje z poprzednich wcieleń. Moja córka jest dzieckiem Indygo więc może więcej widzieć niż mi się wydaje.

   Usuń