wtorek, 10 marca 2015

Karman
Wiele powiedziano na temat Karmy, czy to w oświeconych pismach religijnych czy książkach zachodnich nauczycieli. Od wielu lat nad tym rozmyślam i przedstawię moje wnioski które oczywiście częściowo pokryją się z twierdzeniami wcześniej wymienionych. Jak zwykle przyjmuję 5-10 procent na to że po śmierci nic nie ma i wszystkie teorie padają, po nas zostają jedynie potomni a i to nie zawsze.
Idea reinkarnacji pojawiła się u mnie samoistnie w dzieciństwie (ok5-6lat) a wtedy nikt w moim otoczeniu o tym nie mówił może nawet nie wiedział nie wspominając już o literaturze na ten temat. Zakładam więc że ta idea jest prawdziwa. Wydawało mi się niezmiernie nudne i bezsensowne wieczne życie duszy w niebiańskich przestworzach. Miałam przeczucie że już tu byłam i to nie jeden raz. Według mnie reinkarnacja zawsze odbywa się tylko w obrębie naszego gatunku, to znaczy że człowiek nigdy nie wcieli się w świnię chociaż by był obżartuchem i podłą kreaturą. Inna sprawa ze zwierzętami ale o tym następnym razem. Jeśli dziecko rodzi się poważnie chore lub upośledzone z pewnością jest to fatalna karma jego samego i rodziców. W ogóle wszelkie ciężkie choroby i zaburzenia do 25 roku życia są wynikiem karmy na późniejsze pracujemy sami obecnym postępowaniem. Podobnie gdy rodzi się zdrowe w szczęśliwej i bogatej rodzinie albo obdarzone niezwykłymi talentami. Natomiast kłopoty partnerskie mogą przewijać się przez całe życie i będzie to konsekwencją relacji z poprzednich wcieleń oraz rodowych obciążeń. Oczywiście wiele innych sytuacji może mieć z karmą związek, skłonność do wypadków, depresja, nerwice, problemy materialne, nałogi, niewyjaśniona tęsknota za czymś itp. Wszelkie sympatie i antypatie od pierwszego wejrzenia. Na ile możemy to zmienić oraz jaki wpływ ma nasze myślenie i świadomość przyczyn, napiszę następnym razem. 


8 komentarzy:

 1. A ja pamiętam takie zdziwienie, że " ja to jestem ja", właśnie w takim wieku, o którym piszesz. Nie wiem, czy ciało nie pasowało do duszy? Również w jakiś sposób wierzę w reinkarnację. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo możliwe że te Twoje odczucia miały związek. Dzieci najwięcej pamiętają z poprzednich egzystencji co dorośli często biorą za bajanie.

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Będę kontynuować ;) i mam nadzieję że bardzo się nie mylę w swoich rozważaniach.

   Usuń
 3. Ciekawe przemyślenia,jestem typem filozofa i tez bardzo dużo rzeczy mnie "męczy" jest tak wiele pytań bez odpowiedzi,co do reinkarnacji to spora część mnie chce w to wierzyć.
  Bede wpadać częściej pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naszym zadaniem jest tych odpowiedzi poszukiwać. Zapraszam :)

   Usuń
 4. Interesujący temat, kiedyś dawno temu czytałam nawet książkę o reinkarnacji, a niedawno czytałam o małym chłopcu, który ma wspomnienia z poprzedniego życia, ponoć fakty się zgadzają, niesamowita historia!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takich przypadków odnośnie dzieci było już sporo bo one najwięcej pamiętają o ile dorośli chcą je wysłuchać. Są badacze którzy weryfikują te przypadki. Coś w tym musi być..

   Usuń