piątek, 1 sierpnia 2014

Pamiątki z wakacji.
Zegar nieznośnie tyka poganiając bezlitośnie czas urlopowy, zwolni dopiero jak powrócimy do codzienności. Póki co wakacje trwają a ja zachęcam dziś do kolekcjonowania pamiątek. Ale nie tych badziewnych straszydeł ze straganów i kiosków ale prawdziwych perełek Natury które znajdziemy w każdym zakątku Ziemi. Jeśli spędzamy miłe chwile nad morzem szukajmy intuicyjnie muszelek i kamyków, piękny czysty piasek w ozdobnej buteleczce też wygląda ciekawie. W górach kamieni pod dostatkiem, w lasach szyszki ,liście. w każdym z tych miejsc pióra ptaków,czasem kawałki  lub nawet całe poroża. Rękodzieło tubylców za wyjątkiem afrykańskich lub innych masek, gdyż te miewają negatywne oddziaływanie. Zdjęcia i filmy pięknych miejsc w których czujemy się zrelaksowani są nieocenionym skarbem. Gdy otoczymy się tymi trofeami ich dobroczynna energia będzie stale z nami  ułatwiając mentalny kontakt z miejscem i czasem wakacji. Te naturalne zbiory maja też moc neutralizowania negatywnych wibracji np. cieków wodnych,komputerów  itp.
(mam tu na myśli kamienie,piasek,muszle) Odradzam natomiast wszelkie przedmioty wykonane z kości, skóry, futer zwierzęcych gdyż naznaczone są cierpieniem.
Starajmy się też w czasie wolnym więcej ruszać i prawidłowo oddychać oraz zostawiajmy w odwiedzanych miejscach idealny porządek.


3 komentarze:

 1. Przyznam Ci sie szczerze, ze rzadko przywozimy pamiatki z naszych podrozy. Dla nas pamiatka sa nasze wspomnienia jak i tysiace zdjec przez nas zrobionych.
  Chciaz z ostatniej podrozy przywiezlismy kilka muszelek zebranych na plazy Pacyfiku i troszke pisaku z wydm ktore mialy piekna nazwe "wydmy coralowe" i piasek faktycznie byl w pieknym lekko koralowym kolorze.
  Czyli nieswiadomie, postepuje swiadomie wybierajac takie pamiatki z podrozy. Nie intersesuja mnie kubeczki, wisioreczki czy inne kiczowate przedmioty z miejsc w ktorych bywam:)  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I na końcu odkryłam ten komentarz ;) zdjęcia i filmy zachowują energię odwiedzonych miejsc więc są cenną pamiątką. Dary Natury mogą to wzmocnić i są odpromiennikami, nie znaczy to jednak że mamy je zbierać wiadrami ;)

   Usuń
 2. Do zdjęć i filmów można często wracać i wspominać dobrze spędzony czas. :-)

  OdpowiedzUsuń