wtorek, 28 lipca 2015

Rytuał Niebieskiej Pełni
W najbliższy piątek 31 lipca 2015 ,o godzinie 12.45 Księżyc wejdzie w fazę pełni. Pełnia Niebieskiego Księżyca co prawda z tą barwą ma niewiele wspólnego, ale jako druga pełnia w miesiącu kalendarzowym jest w ten sposób wyróżniona. Zjawisko to występuje mniej więcej raz na 2,7 roku. Ta Pełnia ma szczególną moc. Proponuję łatwy do wykonania rytuał, mający na celu naładowanie jakiegoś przedmiotu (naturalnego pochodzenia) energią księżycową. Może to być kamień, złoty lub srebrny wisiorek, bransoletka, pierścionek itp, coś co nosimy przy sobie. Oczyszczamy przedmiot pod bieżącą wodą, krótko nacierając odrobiną soli. Do czystej bezbarwnej szklanki wlewamy wodę, może być z kranu, studni, rzeki, morza, lub butelki. Wkładamy go do szklanki z wodą tak aby był całkowicie zanurzony i jeszcze z 2 cm lustro wody nad nim. O wieczornej porze, jak najwcześniej wystawiamy szklankę z fantem na działanie światła Księżyca, recytując kilkukrotnie na głos lub w myślach intencję. czyli prośbę o naładowanie go księżycową mocą. Zarazem składamy podziękowanie wysypując kilka łyżeczek cukru do ogródka, lasu, na pole lub łąkę. Rano wyciągamy nasz naładowany talizman, osuszamy i nosimy często przy sobie, przechowujemy go osobno owinięty w kawałek naturalnej tkaniny. Przy kolejnych pełniach możemy ten Rytuał powtarzać na tym samym przedmiocie. Księżyc szczególnie sprzyja kobietom ale mężczyźni też mogą wiele skorzystać, zwłaszcza jeśli brakuje im łagodności i wyrozumiałości.
Jak zwykle będziemy w sprawdzonym składzie na łonie Natury celebrować tę Pełnię  która o północy połączy się z energią sabatu Lammas.
2 komentarze:

 1. No tak, wracaliśmy z wycieczki to była pełnia na początku miesiąca.
  Poczytałam sobie o tym sabacie, bo nic o nim nigdy nie słyszałam ;) A wczesniej, przed południem wymyśliłam pieczenie chleba :)
  Udanego świętowania zatem :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pieczenie chleba jak najbardziej ma związek ze świętem Lammas ;) W necie jest skarbnica wiedzy na każdy temat. Dzięki za życzenia, oby jak zwykle się udało :)

   Usuń