niedziela, 12 lipca 2015

Wędrując...
 Ojcowski Park Narodowy to wspaniałe miejsce kontaktu z Żywiołami, szczególnie Ziemi i Wody. Oczywiście obecne są wszystkie ale z tymi dwoma można tu nawiązać bliską relacje. Mamy mnogość skał wapiennych, pieczar, jaskiń a także potoków i źródeł. Występuje tu swoisty mikroklimat, powietrze jest dość ostre i czyste. Można spacerować, biegać, maszerować z kijkami, jeździć  rowerem a nawet dorożką. Polecam odwiedzić pobliskie jaskinie Wierzchowską, Nietoperza i Łokietka.                                                                            Warto pomedytować w jakimś zacisznym miejscu nad pięknem Natury i poprosić o oczyszczenie z wszelkich ciążących energii. Ćwiczenia oddechowe są tu szczególnie korzystne.                  
Niestety znowu z przykrością stwierdzam że ludzie nie umieją właściwie się zachowywać w takich miejscach, oczywiście nie wszyscy. Jednak wielu ciężko zachować ciszę, okiełznać rozbrykane potomstwo lub wrzucić śmieci do kosza zamiast w krzaki. Mam nadzieję że to się kiedyś zmieni na lepsze.

8 komentarzy:

 1. Troche od nas daleko do Ojcowa, szkoda. Jakos nigdy tam nie dotarlam, nawet ze szkolna wycieczka.
  Piekne widoki, szkoda faktycznie,ze wielu nie umie tego docenic i uszanowac. Ja juz nie wierze,ze cokolwiek sie zmieni.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto się kiedyś wybrać w te strony. A świadomość ludzka jeszcze długo musi dojrzewać do tych kwestii.

   Usuń
 2. Awesome work.Just wanted to drop a comment and say I am new to your blog and really like what I am reading.Thanks for the share

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Thank you for visiting my blog, I'm happy to hear that you like it.

   Usuń
 3. Piękne zdjęcia - b.dobre ujęcia. Być tam i pomarzyć dobra rzecz.

  Pozdrawiam Basia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za miłe odwiedziny :) i zwrotne pozdrowienia.

   Usuń