poniedziałek, 28 marca 2016

Elementale
I. Elemental Ognia - Salamandra czyli mały smok. Zamieszkuje pustynie, skały, niestraszne mu palące słońce. Stoi na straży swojego terenu, dzikiej flory i fauny. W prognozie mówi o gorących uczuciach, ekscytacji, burzliwych  emocji, czasem nawet niszczących.


II. Elemental Powietrza Sylfida - duch podniebnych przestworzy. opiekunka ptaków. Czyste powietrze to dla niej konieczność, więc ci co mu szkodzą niech się mają na baczności. W prognozie wskazuje na konieczność rozwiązywania spraw za pomocą intelektu. Można bujać w obłokach ale jednocześnie robić użytek z rozumu. Pokazuje człowieka z lotnym umysłem, geniusza, odkrywcę, naukowca.
III. Elemental Wody Rusałka, Nimfa - również eteryczna piękna kobieca postać. Opiekunka wszelkich akwenów. Chroniąca wodne stworzenia i rośliny, oraz czystość wód. W rozkładzie powie o uczuciach, tych bardziej subtelnych i głębokich. O współczuciu, przyjaźni, pomocy. Opiece z góry.IV. Elemental Ziemi Gnom - było o nim tu. Dołączyłam go teraz żeby cała czwórka była razem.

Oczywiście w dniach 20-22 marca 2016 świętowaliśmy jak zwykle Ostarę. Wiosna i jasność nastały. Sabaty generują wspaniałą energię która wspiera przez długi czas.
4 komentarze:

 1. szczerze mówiąc, to z ogniem bardziej mi się kojarzy bazyliszek /i jako realna jaszczurka, i jako baśniowy stwór/...
  ...
  inna sprawa, że w czasach, gdy poświęcałem nieco czasu studiom nad Tarotem, zawsze miałem kłopoty z przypisaniem żywiołów do poszczególnych kolorów...
  pozdrawiać jzns :)...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten jeszczurek z karty jest taki bazyliszkowaty.Odnośnie przypisywania żywiołów kwestia wprawy ;)

   Usuń
 2. Pięknie i ciekawie przedstawiony temat. Ukłony.R.

  OdpowiedzUsuń