czwartek, 21 lipca 2016

Nowe Wizje

Nowe spojrzenie na Tarota często bywa bardzo owocne. Mamy tu nowoczesne obrazy ale zachowane w konwencji  RW. Można zobaczyć w nich oprócz klasycznych znaczeń, nowe zagadnienia z którymi mamy do czynienia współcześnie. Oczywiście podstawowe pragnienia, potrzeby i obawy ludzkości od prehistorii są takie same.  Jednak pewne sprawy, okoliczności itp, są  charakterystyczne dla konkretnej epoki. Tak jak w literaturze, architekturze, sztuce, tak i w Tarocie mamy nowe trendy.


8 komentarzy:

 1. Ciekawe, nie powiem ... szczególnie ta hipisowska karta z kultowym busem VW.
  Co do mojej poprzedniej wypowiedzi - bardziej chodziło mi właśnie o wyluzowanie w pewnych kwestiach i puszczenia ich swojemu biegowi, niż o fatalizm i oddawanie się w ręce jakiemuś fatum, czy bóstwa. Tudzież zrzucania odpowiedzialności na kogoś, bądź coś nadrzędnego.
  Trudno czasem w krótkim komentarzu wyrazić do końca to, co się myśli.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyluzowanie jak najbardziej, czasem płynięcie z aktualnym nurtem życia jest właśnie korzystne. Wszystkie nowe talie kuszą, a jest ich coraz więcej.

   Usuń
  2. I o to mi chodziło :)))
   Na pewno jakąś dla siebie wybierzesz, nowości zawsze kuszą ;)

   Usuń
  3. Część to oczywiście narzędzia pracy, ale niektóre talie to gadżety kolekcjonerskie ;)

   Usuń
 2. wspaniałe... szczególnie bliska mi jest szóstka skopków, ze względu na serię krótkich form literackich, które kiedyś, wiele lat temu popełniłem, a ich bohaterką była małolata z magicznym kotem...
  no, i dwunastka "Powieszony" rozbawiła mnie do łez, tu również mam osobiste skojarzenie, koszmarne wspomnienie wizyty w kinie z pewną panią /niestety "na film", nie "do kina"/, zaś film był tak beznadziejnie nudny, że zaiste "pozycja Odyna" była jak najbardziej uprawniona i to Odyna wiszącego na Wieży...
  pozdrawiać jzns :)...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fajne historie. I proszę ile ciekawych rzeczy można dowiedzieć się dzięki Tarotowi ;) (nawet bez wróżebnego seansu)

   Usuń
 3. Ciekawe i nowatorskie podejście. Nigdy wcześniej nie myślałam o ty w ten sposób, teraz to ma sens, wszystko się zmienia i wpasowuje się w panujące realia, więc tarot również, ciekawe!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, nawet Tarot podąża z Duchem Czasów ;)

   Usuń