środa, 4 stycznia 2017

Noworoczne Wstąpienie
VI. Kochankowie - MIŁOŚĆ- Poddaj się nieskończonej mocy Miłości. Nikt nie wie skąd ona pochodzi, gdzie cię zaprowadzi ani dlaczego. Miłość nie ma wytłumaczenia, tylko optymizm, pasję i żywiołowość. Bez tych 'cnót' pozostanie tylko pożądanie, rozłąka i zimna nienawiść.

VII. Rydwan - DZIAŁANIE - Zatriumfujesz nad sobą, tylko poprzez swobodne działanie. Ruch zdominuje stagnację, a decyzje prowadzą mądrych ponad wszelkimi klęskami. Nadmiar energii i lekkomyślność mogą jednak prowadzić do destrukcji.

VIII. Sprawiedliwość - IDEAŁ - Ujrzysz światło ideału, perfekcji i sprawiedliwości, migoczące na horyzoncie, w równowadze ze Światem i sobą. Odejdź od pomysłu obwiniania innych i karania ich. Spójrz na perfekcję kosmosu i pozwól by wszelkie błędy zostały wymazane/ naprawione.


IX. Eremita - MĄDROŚĆ -Poszukaj prawdy na bocznych drogach Świata i skorzystaj z głębokiej mądrości, którą zauważysz wokół, ona jest wszędzie bez wyjątku. Dzięki wchłonięciu tej wiedzy, nie zapadniesz na choroby ani nie ulegniesz iluzji. Ta wiedza pozwoli ci oświetlać wszystko, twoim światłem.

X. Koło Fortuny - KARMA - Nic nie dzieje się przypadkowo. Wszystko jest konsekwencją inteligentnego impulsu. mającego na celu sprzyjanie ewolucji Kosmosu. Ten impuls to Ty. Zrozumienie tego uniwersalnego prawa, pozwoli ci rozwijać się bez przeszkód. lecz zaprzeczanie mu i walka z karmą, przyniesie jedynie ból i regresję.


XI. Moc - ŚWIADOMOŚĆ - Obserwowanie stworzenia/kreacji sprawi, że staniesz się nieodzowną jego częścią. Co nada ci siły i mocy, które wesprą cię na twojej drodze do 'świętości' . Miej odwagę widzieć rzeczywistość taką, jaką jest bez arogancji, uprzedzeń czy ocen.

XII. Wisielec - MEDYTACJA - Kształtuj swoje życie, zapanuj nad swym umysłem. I przejdź 
głęboką wewnętrzną zmianę przez medytację, introspekcję i poświęcenie. Odnajdziesz siłę by przemienić się w ciszę, pomiędzy twymi myślami. Uważaj, na niebezpieczeństwa egocentryzmu.Znowu wstąpiliśmy na kolejny lewel poznania Tarota of  the Ascension. Moje tłumaczenie/przekład z angielskiego może nie być doskonałe, ale chyba jest niezłe ;)  Każda karta z Major Arkanów ma tu dodatkowy podtytuł.


                                                         I hołd dla Mistrza

7 komentarzy:

 1. czyli jaka puenta?... czyżby i-chingowskie "5"?...
  pozdrawiać jzns :)...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale czego puenta... ?? coś żeś pan zbyt tajemniczy albo ja dziś za tępa/tempa ;) a 5 dobre.

   Usuń
  2. puenta wystąpienia /bo takie słowo omyłkowo z pośpiechu przeczytałem/ :)...

   Usuń
 2. Bardzo ciekawe interpretacje na nowy rok :) Biorę je ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na ten i na całą resztę. Niech się dobrze dzieje :)

   Usuń