środa, 7 września 2016

Kontrowersyjna TaliaTych kontrowersyjnych jest co prawda sporo, ale od dziś będę opisywać jedną z nich. Pracuję z nią od około miesiąca i nie jesteśmy jeszcze jakoś bardzo zaprzyjaźnione, niemniej podoba mi się i może z czasem przemówi wyraźniej. A chodzi o  Nicoletta Ceccoli Tarot, ta zdolna artystka stworzyła ciekawe i trochę dziwne, psychodeliczne dzieło. Przytoczę tu oryginalne tłumaczenia z opisu przy kartach, nie wiem kto jest ich autorem czy sama rysowniczka czy inny znawca. A z czasem dopiszę moje wrażenia i wypracowane znaczenia.

0. GŁUPIEC - Maszeruj w rytmie własnego bębna. Nikt nie poprowadzi cię lepiej niż twoje własne serce.II. KAPŁANKA - Twoja mądrość pochodzi z Ziemi, Gwiazd, i starożytnej kosmicznej wiedzy. Ufaj temu, co uważasz za prawdziwe.


XII. WISIELEC - Powstrzymaj swoje niedowierzanie i poddaj się nowemu sposobowi widzenia rzeczy. Poszerz granice swej Świadomości.XXI. ŚWIAT - Wszystko wydaje się być kompletne i idealne takie jakie jest, ale nie bój się tym nieco wstrząsnąć. A wtedy wyłoni się nowy wzór...

XVIII. KSIĘŻYC - jest wiele tajemnic w odmętach nieświadomości. Przywiązuj wagę do swoich snów i sfery wyobraźni. Stamtąd przyjdzie odpowiedź na wiele pytań.
Tych kart raczej nie odwracamy, chociaż jak kto chce.


6 komentarzy:

 1. Odpowiedzi
  1. Będzie więcej, może jeszcze inne do Ciebie przemówią ;)

   Usuń
 2. Dość niesamowite rysunki. Trochę jakby z dziecięcej bajki, ale nie do końca. Jakieś takie podobne ilustracje miałam w książce z dzieciństwa. Jesli dobrze pamiętam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Możliwe że ktoś już podobnie rysował. To bajka i horror w jednym. Muszę z nią popracować dłużej.

   Usuń
 3. Tak...tez kojarzę z dzieciństwa bajki z podobnymi ilustracjami.Może Baśnie Andersena?
  Piękne karty i pewnie ładnie mówią (mają potencjał), ale osobiście ich nie trawię. Ta dziewczynka jest bezduszna. Obojętna, bez uczuć, a na niektórych kartach (tu nie pokazanych) wręcz okrutna. Jakby ja ktoś mocno wcześniej wykorzystał. Szczególnie podoba mi się Księżyc. Uważam, że te karty mają niesamowity potencjał. Tylko dla mnie zbyt straszne, na dzień dzisiejszy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapewne nie każdemu przypadną do gustu. Bo chociaż mogą się podobać od strony artystycznej, to tak jak stwierdzasz swą wymową są dość przerażające.

   Usuń